Ubytování v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku

Stále více lidí dává přednost tomu, zařídit si letní odpočinek vlastními silami. Odjet na dovolenou v režii cestovní kanceláře má samozřejmě svá pozitiva. Dostáváte v balíčku zájezdu zároveň kompletní zajištění veškerých služeb jako je ubytování a stravování. Zařizování skrze prostředníka tak s sebou nese nevýhodu v tom, že cestovní kancelář chce za tento úkon pochopitelně provizi. Zorganizovat si cestu svépomocí má řadu neocenitelných kladů. A to nejen, co se týče výsledné ceny. Nemusíte se také vázat na volné termíny. Ačkoli ani v tomto případě bychom nedoporučovali v exponovaných lokalitách během sezóny příliš otálet. V případě, že navíc už na dovolenou s cestovní kanceláří odjedete, na místě nejste nuceni dodržovat předem připravený program. Podíváte se kam chcete a tehdy, když to vyhovuje vám. Individuálně si také vyjednáte délku celého pobytu. Když za vás ubytování i cestu nezařídí někdo jiný, budete se tomu muset pochopitelně věnovat sami. A zabere vám to nějaký čas. Jste-li dostatečně výřeční a nebojíte se, můžete smlouvat a zkusit si vyjednat pro sebe ty nejlepší podmínky. Odměnou za toto úsilí vám bude dovolená přesně podle vlastních představ, kdy budete moci dokonale poznat všechny tváře dané lokality mnohem lépe, než jako turista izolovaný v hotelovém komplexu.

O možnostech dopravy už jsme se na našem webu zmínili. Jestli zvolíte leteckou přepravu nebo pojedete vlastním autem, to ponecháme na vašem názoru a chuti investovat čas i finanční prostředky. A kde se v Chorvatsku ubytovat? Pokud vás láká poznat jedinečnou atmosféru země, v hotelu se vám to prostě nepodaří. Řešením je najít si nocleh přímo u majitelů soukromých nemovitostí, případně malých pensionů. Nespornou výhodou takového způsobu cestování je to, že ušetříte. Zároveň nebudete muset sdílet svůj prostor s velkým množstvím dalších lidí. Ne všichni turisté jsou dostatečně ohleduplní vůči svému okolí, takže se dovolená vedle rodiny s několika hlučnými dětmi nebo skupinky mladých lidí vyznávajících bujarý noční život, může změnit spíše ve scénář ne příliš kvalitního thrilleru.

Revoluci před několika lety způsobil hlavně web airbnb.cz Spojuje vlastně majitelé nemovitostí, kteří chtějí pronajmout třeba jen jeden pokoj a zájemce o ubytování. Dnes už existuje takových webů mnohem více. A některé z nich jsou zaměřeny dokonce přímo na konkrétní lokality. Airbnb plní v tomto směru funkci jakéhosi garanta, který všechny případné nesrovnalosti řeší. Abyste se ale nemuseli obávat ani jinde, samozřejmě ostatní weby dávají prostor k interakci zájemců mezi sebou. Vy si tak můžete přečíst podrobnosti o ubytování, recenze, hodnocení atd. a zjistíte tak, jestli popisované bydlení skutečně odpovídá realitě. Nemusíte se tím pádem po příjezdu na místo bát nemilých překvapení. Sami mnozí provozovatelé takových katalogů navíc nabízejí svým uživatelům pomoc a zprostředkují vám komunikaci s majitelem nemovitosti. To například v případě, že nedisponujete dostatečnou jazykovou vybaveností.

Vybrat si navíc můžete i to, jak se chcete stravovat. Apartmány si prošly výrazným vývojem kupředu, jsou moderní a plně vybavené. Dnes už proto máte možnost si zvolit takový, kde si můžete libovolně uvařit. Případně majitelé nemovitostí naopak nabízejí zajištění klasické polopenze, abyste se o stravování nemuseli starat.

Pro některé pronajímatele neznamená přivítání cizího návštěvníka ve vlastním domě jenom vítané přilepšení do rozpočtu. Je to zároveň možnost, jak poznat nové lidi a třeba si i napříč státy udělat přátele. Využijte toho, že se vám dostává šance poznat nepoznané. I vy se seznámíte se zajímavými osobnostmi, získáte toho nejkvalifikovanějšího průvodce a zároveň dostanete informace, které v turistických průvodcích prostě nenajdete. Jedině tak si užijete autentické Chorvatsko.